Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita

Cyklista Luděk Lichnovský mistrem republiky v bodovacím závodě!

Dráhová cyklistika zná jména letošních republikových šampionů a figuruje mezi nimi i člen Enervit Teamu Luděk Lichnovský jezdící za tým PARDUS-TUFO Prostějov. Mistrovský titul vybojoval v bodovacím závodě, navíc se stal i vicemistrem republiky ve vylučovacím závodě a stříbro bral také ve vloženém omniu.

Poslední mistrovské závody letošní sezony vyšly Lichnovskému skvěle. Mistrovství republiky zahájil ziskem stříbra ve vylučovacím závodě, když nestačil jen na Denise Rugovace. Tým PARDUS-TUFO Prostějov, který jezdí na Enervit, navíc bral i páté místo zásluhou Dana Babora, šestý byl Marek Dolníček a devátý Tomáš Bárta.

Ještě lépe se Lichnovskému dařilo v bodovacím závodě, kde si s Rugovacem prohodil pozice a stal se novým mistrem republiky. „Od začátku závodu jsem se chtěl dostat do vedení, abychom nebyli pod tlakem a ostatní týmy na to musely reagovat. Pak už jsem si náskok jen hlídal. Kluci z týmu mi dost pomohli, když bylo potřeba. Za titul jsem moc rád, je to super výsledek,“ radoval se Luděk Lichnovský.

Na motolském velodromu zajel výborně i nedělní vložený závod v omni, ve kterém bral stříbro, a úspěšně tak zakončil letošní cyklistickou sezonu.