Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita

Kasper Swix Team a jeho recept na výživu pro závody. Inspirujte se nejen na běžky

Na Jizerskou 50 se cíleně nepřipravovali, jejich vrcholem bude tradičně Krkonošská 70. A během celé zimy pořádají i řadu kurzů na běžkách. Kasper-Swix Team je uprostřed své zimní sezony a nabízí svůj recept na výživový plán i hodnocení dosavadních závodů. Jak doplňují energii členové trutnovského týmu a co už mají za sebou? Odpovídá Jakub Opočenský v našem rozhovoru.

Jak jste zatím spokojení se sezonou a dosaženými výsledky? Kolik závodů jste už stihli absolvovat?

Sezónu jsme odstartovali závody Ski Tour na Bedřichově a pak jsme se účastnili Jilemnické 50 a Orlického maratonu. Jizerskou 50 jsme nepojali týmově, ale naši členové na ní samozřejmě také startovali. Se sezónou jsme prozatím velmi spokojeni, Tomáš Veber atakuje pódiová umístění v závodech klasickým stylem a výborně mu sekunduje Petr Javůrek. V závodech volně nás výborně reprezentuje Eva Stoklasová a Petr Holub.


Jaké top závody vás čekají?

Naší srdcovou záležitostí je Krkonošská 70, kterou bychom opět rádi vyhráli. Stejně jako minulý rok se chystáme ve větším počtu také na Karlův běh. K tomu pořádáme také kurzy a podílíme se na organizaci některých závodů, například zimního triatlonu u nás v Trutnově, který proběhl v den Jizerské 50.


Jak vypadá vaše výživa před, během a po závodech?

Naši závodníci si oblíbili Enervit PRE Sport v počtu 1-2 kusů do 30 minut před startem. S sebou máme vždy várnici s iontovým nápojem (Enervit Isotonic Drink, dříve G Sport), který je k dispozici dle libosti a berou si ho i s sebou do ledvinek, případně ho dostávají na občerstvovacích stanicích. Na těch doplňují i energii prostřednictvím Enervit Gelů nebo koncentrátů (Enervit Liquid Gel). V cíli pak přichází na řadu osvědčená R2, nyní nově pod názvem Enervit Recovery Drink.


Co byste doporučili z pohledu výživy třeba hobíkům, kteří se chystají na start svého prvního závodu?

Rozhodně neexperimentovat a držet se vyzkoušené „klasiky“. Pokud člověk nemá zkušenosti se sportovní výživou, tak by ji měl vyzkoušet alespoň během tréninku a jít do závodu s důvěrou v jednotlivé produkty. My můžeme určitě doporučit zmiňovaný PRE Sport, gely, koncentráty a regenerační nápoj od Enervitu