Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita

Medailové žně cyklistů Pardus Tufo Prostějov, mají i mistrovský titul

Pět medailí včetně dvou titulů mistrů republiky a k tomu další skvělá umístění. Taková je bilance prostějovských dráhových cyklistů na mistrovství České republiky v olympijském omniu. Mistrem ČR se v mužské elitě stal Daniel Babor, mezi staršími žačkami kralovala Patricie Müllerová. A Enervit byl samozřejmě u toho – jako specialista na výživu vytrvalců.

Elitní kategorii mužů závodníci z PARDUS-TUFO Prostějov naprosto ovládli. Díky výborné týmové spolupráci měli své soupeře pod kontrolou napříč disciplínami. V té závěrečné, kterou byl bodovací závod, pak rozhodl o svém vítězství Daniel Babor. „Neměli jsme dopředu dané, na koho z týmu se pojede. Snažili jsme se hlídat si soupeře po celou dobu a jet týmově. V závěru jsem měl nejvíce sil já, kluci mi ale k vítězství hodně pomohli,“ řekl novopečený mistr republiky, teprve devatenáctiletý Babor.

 

Jeho úspěch podtrhl třetím místem týmový kolega Luděk Lichnovský, těsně čtvrtý navíc skončil Denis Rugovac, nová posila prostějovského týmu. „Naši závodníci to zvládli opravdu velmi dobře. Byli jasně nejsilnějším týmem a průběh si celkem bezpečně kontrolovali.“ okomentoval mistrovský závod sportovní ředitel týmu Michal Mráček.

 

Další medaili přidal junior René Smékal, který skončil třetí, jeho týmový kolega Lukáš Kolařík byl devátý. A mladí prostějovští cyklisté zářili i v žákovských kategoriích. Mei nejmladšími žáky získal bronz David Blažek, mistrovský titul pak vybojovala mezi staršími žačkami Patricie Müllerová. Po medaili sahali také kadeti, nakonec ale obsadili Matyáš Koblížek a Radovan Štec čtvrté, respektive páté místo. V konkurenci kadetek se neztratila ani Gabriela Bártová, která skončila šestá a do první desítky se probojoval i starší žák Stanislav Pátík.