Aktuality
Aktuality
Aktuality
Aktuality
Aktuality
Aktuality
Aktuality
25/9
Běhej lesy zná své vítěze, tři závody jsou ve finále ankety o TOP běžeckou akci

Osm závodů s nezaměnitelnou atmosférou, nádhernou krajinou, převážně měkkým povrchem a špičkovou výživou Enervit přímo na trati. To je oblíbený běžecký seriál Běhej lesy, který letos přilákal přes 13 000 účastníků a zná lesů pána i paní pro rok 2018. Tři z  podniků jsou navíc mezi finalisty ankety serveru behej.com o nejlepší běžecký závod první poloviny roku. Hlasovat pro ně můžete zde.

24/9
Přijďte na seminář o výživě sportovců, mentální přípravě i běžkařských trendech

Chcete se nachystat na zimní sezonu po všech stránkách? Vědět, jak na výživu, aby vaše výkonnost rostla, umět připravit i svou mysli a také lyže do stopy? Navštivte podzimní kemp našich partnerů z Kasper Swix Teamu, který se uskuteční 6. října v Trutnově. Budeme tam i my a v rámci projektu Sportuj lépe nabídneme přednášku o správné výživě vytrvalců.

21/9
Jak ladí formu Silvini Madshus Team? S novými tvářemi a už bez Standy Řezáče

Tři týmová soustředění, osm závodů na kolečkových lyžích a mnoho dalších sportovních výkonů a aktivit mají na kontě členové Silvini Madshus Teamu. Během letních měsíců také opět uspořádali seriál závodů na kolečkových lyžích, který vyvrcholí na konci září, a šéf týmu Marek Pazderský hlásí i personální změny. Především očekávaný odchod Stanislava Řezáče a příchod dvou nových tváří. O letních událostech spojených se Silvini Madshus Teamem prozradí víc v rozhovoru.   

18/9
Letní zprávy z Kasper Swix Teamu: kempy, závody, trénink, soustředění i seminář

Tahle lyžařská parta z Trutnova se ani v létě nenudí a poctivě pracuje jak na sportovní přípravě na zimní sezonu, tak na mnoha projektech i pro další sportovce. Kasper Swix Team v létě opět uspořádal oblíbené sportovní kempy pro děti, zvládl týmové soustředění, mnoho různých závodů a už spřádá plány na novou běžkařskou sezonu. Kromě tréninku myslí i na další stránky přípravy – výživu, psychiku nebo sportovní vybavení. I proto v říjnu pořádá zajímavý seminář. A Jakub Opočenský v rozhovoru prozrazuje, jaké bylo léto z pohledu trutnovského týmu.

15/9
Kajakář Vít Přindiš bude na MS obhajovat dvě medaile, pohárové už má doma

Český pohár potřetí za sebou ovládl, ve Světovém poháru stál potřetí v řadě na stupních. Letošní sezona je pro kajakáře Víta Přindiše úspěšná, její vrchol ale teprve přichází – start na mistrovství světa v Brazílii, kde už člen Enervit Teamu trénuje. Bojovat o medaile bude v individuálním i týmovém závodě a v obou ho čeká obhajoba medailí.

12/9
Slavíme den vytrvalosti!

Není pro vytrvalce významnějšího dne v historii než 12. září. Tohoto dne se před 2508 lety uskutečnila bitva s významnými historickými důsledky pro dnešní vytrvalce - bitva u Marathonu. Zvítězili v ní Řekové, kteří porazili více než dvojnásobnou přesilu dobyvačných Peršanů. Úspěch to byl významný, a tak se řecký voják Feidippidés rozběhl, aby tuto událost co nejdříve předal v Athénách. Běžel více než 42 kilometrů, což po náročné bitvě byla pro vojáka nepřekonatelná dávka vyčerpání, a tak se slovy "Zvítězili jsme" zemřel. 

6/9
Helena Karásková je mistryní světa ve swimrunu: „Byla to asi největší výzva v životě!“

Letos vyzkoušela tuhle disciplínu střídající plavání a běh poprvé a hned se v ní se svým týmovým parťákem Martinem Flintou stala obávanou soupeřkou s myšlenkami na nejvyšší příčky v každém závodě. To potvrdil i její premiérový start na mistrovství světa ve swimrunu, který proměnila v titul mistryně světa. Členka Enervit Teamu tak rozšířila sbírku svých titulů ze světových šampionátů už na pět ze čtyř různých discplín.

30/8
Dětské sportovní kempy pod taktovkou Kasper Swix Teamu opět na jedničku

Už pošesté se členové Kasper Swix Teamu věnovali během prázdnin dětským sportovním kempům v Trutnově. Letos proběhly dva standardní turnusy i jeden ve formě příměstského táboru. Na všech byl úkol jasný – zasportovat si a bavit se. Ostatně i motto závodního týmu, který dlouhodobě spolupracuje s Enervitem, zní „Pojďme si to užít.“ Zajímá vás, jaké kempy jsou a co všechno při nich děti dělají? Přečtěte si rozhovor s organizátorem Jakubem Opočenským a třeba budete chtít příští rok poslat na kemp i své děti…

26/8
Rozhovor s Petrem Vinickým po ME OCR a Spartan Race – 2. část

Mistr světa v extrémním překážkovém běhu (OCR) si pro první část letošní sezony naplánoval dva vrcholy. O tom prvním v podobě mistrovství Evropy v OCR běhu byla řeč v první části rozhovoru, ten druhý, ME Spartan Race, popisuje Petr Vinický v dnešním pokračování. I když si na první akci rozedral dlaně do krve a ta druhá následovala za pouhý týden, na startu nechyběl a doběhl si i pro čtvrté místo v týmové soutěži.

23/8
Triatlonisté Jan a Lucie Šnebergerovi míří mezi profesionály

Další krok v kariéře a nová výzva čeká na manžele Šnebergerovi už nadcházející víkend v rakouském Zell am See, kde se poprvé postaví na start polovičního Ironmana mezi profesionály. Jak se na svou premiéru těší, proč se rozhodli pro přestup mezi profesionály a na jakou výživu spoléhají? To všechno prozrazují v našem rozhovoru pár dní před startem závodu.